Semináře

Děti online: Vše, co rodiče potřebují vědět o online světě svých dětí

22. září 2020

začátek: 16.30 hod
délka trvání: 2,5 hodiny
cena: 590,-

Máte doma teenagera, kterého nemůžete dostat od počítače? Zvažujete, jestli třeťákovi povolit pořídit si Instagram? Máte pocit, že váš předškolák rozumí technologiím více než vy? Možná to tak vypadá, ale neuvědomuje si rizika a nástrahy, které tam na něj číhají. Místo chvil s rodinou vaše dítě volí raději čas na telefonu? Co na tom vidí? Proč u toho tráví tolik času a není s přáteli? Seminář Děti online odpovídá nejenom na tyto otázky. Nenechávejte své děti napospas online světu. Pomozte jim pochopit, že technologie mají i své nevýhody, a naučte je s nimi pracovat odpovědně.

Na semináři se zaměříme na dětský online svět v jeho komplexnosti - od sociálních sítí, bezpečí na internetu přes vlivy mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek. Podíváme se i na často opomíjené téma dětské sebereflexe a vývoje osobnosti v online prostředí. Pochopíte, co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně tak důležité. Řekneme si také několik praktických rad a přístupů, které mohou dialog mezi vámi a dětmi o internetu zjednodušit a pomoci Vám s nastavením rovnováhy online a offline světa pro vaše děti.

Na semináři dostanete praktické rady a tipy:

  • jak s dětmi komunikovat jejich online aktivity a jak držet krok s trendy tak, aby s Vámi dítě o svém online světě rádo mluvilo
  • podíváme se na rady, jak vybalancovat pobyt dětí online na rozumnou míru
  • řekneme si, kdy je pobyt pro dítě na internetu přínosný a kdy už škodlivý

Budeme mluvit o sociálních sítích:

  • proč jsou pro děti tak lákavé a jak se na nich tvoří závislost
  • na jakém principu fungují
  • jak ovlivňují vývoj dětské osobnosti a jak nás mentálně formují
  • jaké jsou nejčastější mýty, které o sociálních sítích kolují

Řekneme si o tom, jak obrazovky ovlivňují náš mozek:

  • ukážeme si, proč není dobrý nápad se učit na písemku z tabletu nebo počítače
  • proč by děti měly psát seminární práce a poznámky do školy ručně a jak psaní na digitálním zařízení ovlivňuje proces učení
  • povíme si, jak mobilní zařízení ovlivňují, soustředění, kritické myšlení a mentální stav dětí

Seminář povedou psycholožky z organizace Replug a samozřejmě bude prostor pro individuální dotazy a péči o jednotlivé případy z publika.

Ještě váháte, zda se přihlásit? Přečtěte si jak seminář hodnotí ti, kdo jej už absolvovali:

"Uvědomila jsem si, že zákazy a omezením nic nenapravím. Lepší je o online světě s dítětem mluvit. Teď už vím, jak na to."

"Nemám Facebook ani Instagram a po tomto semináři mám pocit, jako kdybych najednou synovi rozuměla. Dřív jsem se o jeho sítě vůbec nezajímala. Teď už vím, že se v jeho světě musím orientovat, pokud chci, aby moje pravidla respektoval."

Jak vychovávat kluky a nezbláznit se

8. října 2020

začátek: 16.30 hod
délka trvání: 3 hodiny
cena: 690,-

Dozvíte se o klíčových obdobích ve výchově syna, o vývoji mužského mozku a důvodech tak "jiného" chování chlapců.

Získáte povzbuzení, že když kluci zlobí, vrtí se, ruší nebo jsou uzavření a nemluvní, neznamená to, že jsme špatní rodiče nebo že je dítě v nepořádku.

Zodpovíme otázky:

  • Proč obvykle kluci zlobí víc než holčičky?
  • Proč mají obvykle horší výsledky ve škole?
  • Proč se obyčejně stále vrtí, vyrušují a neposedí?
  • Proč si obvykle vyrábějí zbraně a neustále bojují?
  • A co si počít s chlapečky introverty?

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování chlapců, ale přináší i řadu podnětů, jak s kluky zacházet, aby se neponičilo jejich mužství a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony.

Soustředíme se také na nezastupitelnou roli muže v klíčových obdobích výchovy co a jak jim mají otcové sdělit, aby šli do světa bez obav a pocitem, že to zvládnou.

Dozvíte se, jak s dětmi mluvit, abychom je přivedli ke spolupráci bez opakování povelů, nebo proč vlastně děti zlobí a jak jim pomoci, aby zlobit už nemusely :-).

Seminář je vhodný pro maminky, tatínky i pedagogy.

Jak vychovávat holky a nezbláznit se

12. listopadu 2020

začátek: 16.30 hod
délka trvání: 3 hodiny
cena: 690,-

Dozvíte se o klíčových obdobích ve výchově dcery, o vývoji ženského mozku a důvodech typického chování děvčat.

Získáte povzbuzení, že když se vaše děvčata chovají jako emocionální bytosti, odmlouvající panovačné královny nebo upovídané intrikující švitořilky, neznamená to, že jsme špatní rodiče nebo že je dítě v nepořádku.

Zodpovíme otázky: 

  • Proč obvykle děvčátka ohrnují nos nad klučičími hrami?
  • Proč jsou někdy milé a jindy tak panovačné?
  • Proč mají holky obvykle menší ochotu jít do konfliktu a raději se stahují, ale při dospívání se servítky neberou a bez obav na nás ječí?
  • A co všechno vlastně čeká rodiče při dospívání dcer?
  • Co s holkami "amazonkami" a co s holkami v jejich uzavřených introvertních světech?

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování holek, ale přináší i řadu podnětů, jak s děvčaty zacházet, aby se neponičilo jejich ženství a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony.

Soustředíme se také na nezastupitelnou roli muže v klíčových obdobích výchovy holek - co a jak mají otcové dcerám sdělit, aby šly holky do světa bez obav a se sebedůvěrou.

Dozvíte se, jak s dětmi mluvit, abychom je přivedli ke spolupráci bez opakování povelů, nebo proč vlastně děti zlobí a jak jim pomoci, aby nemusely.

Seminář je vhodný pro maminky, tatínky i pedagogy.

Manželství v době digitální

1. prosince 2020

začátek: 17 hod
délka trvání: 2 hodiny
cena: 590,-

Digitální technologie mění to nejpodstatnější - vztahy. Technologie jsou s námi 24 hodin denně a hrají nedílnou součást nejen našich pracovních vztahů, ale i těch osobních. Za poslední dekádu se proměnilo to, jak vztahy navazujeme, do jaké hloubky je tvoříme a i to, jak rychle se rozpadají. Spousta interakcí mezi partnery probíhá právě prostřednictvím sítí, proto se pojďte spolu s námi podívat na to, jakým způsobem láska v digitálním věku kvete, co ji ohrožuje a co ji naopak může posílit. Co se na semináři dozvíte?

• Vliv digitální komunikace a technologií na tvorbu mezilidských vazeb a jak to zvládat lépe?

• Jak vypadá láska v digitální době a jak se proměňuje?

• Oslabená empatie v digitální době a jak ji posílit nejen v partnerství, ale ve vztazích s dětmi.

• Mužský a ženský pohled na fenoném phubbingu - mluvíme spolu a současně jeden z nás kouká do telefonu a druhému nevěnuje plnou pozornost.

• Jak podvědomě reagujeme na to, pokud někdo raději telefonu věnuje větší pozornost než nám a jak si s takovými situacemi poradit?

• Základy digitální etikety aneb jak budovat bezpečnější a hlubší vztahy i v digitální době.

Používání digitálních technologií již patří mezi základní potřeby a lidé ze svých sociálních sítí udělali výkladní skříň svých životů a vztahů. Jisté je, že komunikace skrze digitální obrazovky nás i naše způsoby komunikace zásadně mění. V reálném lidském setkávání hrají velmi důležitou roli oční kontakt, řeč těla, možnost dotýkat se, přibližovat se k sobě. A to jsou věci, které nám digitální komunikace neumožňuje. Svým způsobem nás od sebe vzdaluje a způsobuje pocit odcizení, přestože náš dojem může být úplně jiný.

Pokud jste si už kolikrát říkali, že jste ve vztahy vy dva a telefon, a zároveň ve vás toto uvědomění vyvolalo pocit vzteku, zoufalosti a možná až frustrace, tak si přijďte na tento seminář pro návod, jak z tohoto "prokletí" moderní doby ven!